Що брати з собою на яхту, а що — не варто


НЕОБХІДНІ В ПОДОРОЖІ ЯХТОЮ РЕЧІ:

1. Документи.

2.
Гроші та кредитні картки.

3.
Авіаквитки.

4.
Телефон з зарядним пристроєм до нього.

5.
Одяг від вітру та дощу (вітровка з капюшоном, штани).Бажано, але необов'язково — водонепроникні.

6.
Кілька футболок/сорочок, з яких хоча б одна з довгим рукавом. Влітку на сонці та вітрі шкіра може швидко і непомітно обгоріти. Сорочка з довгим рукавом дозволить вам запобігти сонячним опікам або, в разі їх отримання, досить безпечно почуватися надалі.

7.
Шорти та легкі довгі штани. Чому: дивись вище.

8.
Светр, бажано флісовий. На воді навіть влітку ввечорі може бути досить прохолодно. Фліс легкий, добре гріє навіть в мокрому стані, швидко сохне.

9.
Купальник. Варто пам'ятати, що Туреччина хоч і світська, але мусульманська країна. Тому жінкам не бажано брати занадто відкриті моделі. Пристойними чоловічими плавками вважаються серферські шорти. 

10. Взуття для берега. Найкращий варіант — закриті кросівки. На природі ми будемо гуляти переважно стежками з гострим камінням. Для цивилізованих місць додатково до кросівок не завадять відкриті сандалі.

11.
Взуття для яхти. Зазвичай на яхті ходять босоніж, але при хитавиці в цілях убезпечення від травм необхідно мати пару взуття тільки для яхти, по можливості з немаркою підошвою. Спеціалізоване взуття зазвичай має напис NON-MARKED на підошві. Якщо такого не маєте — підійдуть теніски, мокасини, кеди або кросівки на світлій підошві.

12.
Особиста аптечка з потрібними саме вам ліками у разі їх необхідності (астма, алергія, цукровий діабет, тощо).

13.
Сонцезахисний капелюх. Ідеально – м’яка панама з затяжкою під підборіддям. Бейсболку може зірвати вітер, до того ж в ній "згорають" вуха.

14.
Сонцезахисні окуляри. Бажано на гумовій стрічці або зі страхувальним шнурком. Без них ваші окуляри з високою вірогідністю підуть на корм рибам.

15.
Сонцезахисний крем максимальної дії. 

16.
Окуляри для плавання, маска, ласти (за бажанням). В спорядженні яхти зазвичай є один-два комплекти. Але розмір або якість їх можуть не влаштувати.

17.
Рукавички для робіт з мотузками (чоловікам). Наприклад одноразові робочі. Якщо рукавички з обрізаними пальцями, підходять лише достатньо довгі, ті, що захищають другі фаланги пальців.

18.
Фотоапарат, відеокамера, зарядки, акумулятори, карти пам'яті до них.

19.
Автомобільна зарядка (в прикурювач) для ваших гаджетів. На всяк випадок. Часто вона входить в обладнання яхти, капітан завжди бере з собою, але всяке може трапитися. 220 вольт наявні на яхті лише коли яхта стоїть біля причалу (зазвичай 1 раз в 2—3 дні). Весь інший час на човні є лише 12 вольт. Деякі яхти обладнані конвертером з 12 на 220 вольт, але це швидше виключення, ніж правило.

20.
Водонепроникний чохол для телефону (якщо маєте) та герметичний рол на 10-20 л замість пляжної торби (знову ж таки, якщо маєте).

21.
Все це пакувати в м’яку сумку або наплічник, в жодному разі не в валізу! Для збереження валізи на яхті немає місця. Сумку ж нескладно звернути і зберігати у шафі.

НЕ ВАРТО БРАТИ З СОБОЮ:

1. Будь-які речі мілітарного стилю, особливо ті, що являють собою реальні елементи одностроїв будь-якої армії світу. 

2.
Модельне взуття, особливо на підборах. На яхті перебувати в такому категорично заборонено, а на суходолі воно буде незручним і швидше за все буде пошкоджено гострим камінням. 

3.
Вечірнє вбрання. Вдягати його не буде куди. Тим більш, що в рибальських ресторанах, що навіть на набережній Фетхіе яхтсмени в линялих просолених футболках та шортах сприймаються з великою повагою. 

4.
Фен. На яхті їм не скористатися, а в душових марини на старті-фініші вони будуть в наявності.

5. Рушники і постільну білизну. В комплект послуг входить два рушника (великий та малий) та повний комплект постільної білизни. 

6. Посуд. Яхта укомплектована всім необхідним для приготування та споживання їжі.

7. Рятувальні засобиЯхта укомплектована всіма необхідними рятувальними засобами.