Маршрути з Мармарису

Мармарис Знаходиться У Центрі «Райської Яхтенної Зони»

Тому можливі маршрути в обох напрямках — на схід та на захід. Обидва напрямки рясніють цікавинками та варті уваги. 

Неквапливе пересування короткими переходами, тривалі екскурсії та прогулянки дозволяють як слід познайомитися з багатою історією та дивною природою узбережжя давніх Карії та Лікії.

Маршрут «Лікія»


День 1, субота. Вихід в море після обід. Мармариська затока. Ночівля в бухті Чіфтлік (Çiftlik) біля причалу рибальського ресторану. Вечеря в ресторані.

День 2, неділя. Перехід до затоки Скопеа (Skopea). Якщо вистачає часу – проміжна зупинка в бухті Ага Лімани (Ağa Limanı) та прогулянка на руїни античного міста Ліде (Lydae). Ночівля на якорі в дикій мальовничій бухті Сарсала (Sarsala Köyü).

День 3, понеділок. Огляд напівзатоплених руїн так званих Лазень Клеопатри (Hamam Köyü) неподалік, перехід через затоку Фетхіє (Fethiye). Прогулянка островом Караджаорен (Karacaören) з руїнами середньовічної фортеці. Вечеря та стоянка на ніч в рибальському ресторані Караджаорен неподалік.

День 4, вівторок. Огляд острова Гемілер (Gemiler), він же острів святого Миколая, з залишками середньовічного монастиря. Прогулянка на Олюденіз (Ölüdeniz) – турецьке мертве море. Ночівля на якорі в затишному місці неподалік.

День 5, середа. Долина Метеликів (Butterfly Valley). Прогулянка в ефектний каньон з водоспадами. Повернення в затоку Скопеа через затоку Фетхіє. Стоянка та вечеря в рибальському ресторані Гьобюн (Göbün).

День 6, четвер. Огляд лікійських гробниць в бухті Бедрі Рахмі (Bedri Rahmi). Прибережний перехід до гирла річки Дальян (Dalyan). Ночівля на якорі.

День 7, п’ятниця. Екскурсія човном по заплаві річки Дальян до руїн та некрополю античного міста Каунос (Caunos) та місць мешкання велетенських черепах каретта-каретта. Повернення до Мармарису. Здача човна. Можлива вечеря в ресторані марини та ночівля на борту з п’ятниці на суботу (треба звільнити яхту до 9 ранку суботи).


Маршрут «Карія»


День 1, субота. Вихід в море після обід. Мармариська затока. Ночівля в бухті Чіфтлік (Çiftlik) біля причалу рибальського ресторану. Вечеря в ресторані.

День 2, неділя. Обхід півострова Бозбурун. Прогулянка між численими островами в затоках Єсілова (Yeşilova) та Сьоют (Söğüt). Огляд середньовічного форту на острові Кизелі (Kızeli Ada). Ночівля на якорі під островом Кизил (Kızıl Ada)

День 3, понеділок. Перехід до бухти античного міста Кнідос (Knidos). Вечеря в рибальському ресторані. Ночівля біля причалу ресторана.

День 4, вівторок. Прогулянка Кнідосом який, безперечно, є перлиною регіону. Крім величних руїн місце цікаве тим, що саме тут, на мисі Текірбурну, зустрічаються Середземне та Егейське моря. Південна бухта Кнідосу належить до першого, а північна — до другого. При цьому між ними по землі кілька десятків метрів. Перехід до бухти Дірсек (Dirsek Bükü). Вечеря в ресторані. Ночівля на якорі в бухті.

День 5, середа. Прогулянка між островами затоки Хісарьоню (Hisarönü Körfezi). Огляд візантійської церкви на острові Камерійє (Kameriye Adası). Ночівля на якорній стоянці в бухті Бенчик (Bençik Köyü).

День 6, четвер. Прогулянка національним парком Бенчик. Перехід затоками Хісарьоню (Hisarönü Körfezi), Єсілова (Yeşilova) та Сьоют (Söğüt). Огляд античної фортеці Лоріма (Loryma) неподалік Бозуккале. Ночівля на якорі в бухті Серче (Serçe Limanı).

День 7, п’ятниця. Огляд руїн візантійської церкви в бухті Гебексе (Gebekse Köyü). Прогулянка античним містом Амос (Amos). Повернення до Мармарису. Здача човна. Можлива вечеря в ресторані марини та ночівля на борту з п’ятниці на суботу (треба звільнити яхту до 9 ранку суботи).


Вищенаведені маршрути — це ідеальна схема. Погода вносить свої непередбачувані заздалегідь корективи в плани, тому кожна подорож стає унікальною і не схожою на інші. Кожного ранку капітан, виходячи з прогнозу погоди, міркувань безпеки та знання місцевості, пропонує кілька варіантів денного маршруту. Який саме обрати — залежить лише від вас.