Маршрути з Мармарису


Мармарис знаходиться в центрі так званої "райської яхтенної зони". Тому можливі маршрути в обох напрямках — на південний схід та на північний захід. Обидва напрямки рясніють цікавинками та варті уваги.
Маршрути, що пропонуються, розрізняються не лише довжиною, а й характером.
Короткі розраховані на спокійний відпочинок. Неквапливе пересування короткими переходами, тривалі екскурсії та прогулянки дозволяють як слід познайомитися з багатою історією та дивною природою узбережжя давніх Карії та Лікії.
Довгий же маршрут більше підходить для жадаючих активного відпочинку. Швидкий темп, великі відстані та нічні переходи дещо знижують комфортність поїздки, але можуть бути більш відповідними бажанням діяльних натур. Довжина маршрутів збільшена за рахунок оминання деяких зупинок коротких маршрутів. Тому довгі маршрути можуть бути цікаві й тим, хто вже подорожував короткими і має намір продовжити знайомство з узбережжям Туреччини в уже відомому напрямку.
 

1. Тур «Лікія» (короткий) День перший, субота. Вихід в море після обід. Мармариська затока. Ночівля в бухті Чіфтлік (Çiftlik) біля причалу рибальського ресторану. Вечеря в ресторані.

День другий, неділя. Перехід до затоки Скопеа (Skopea). Якщо вистачає часу – проміжна зупинка в бухті Ага Лімани (Ağa Limanı) та прогулянка на руїни античного міста Ліде (Lydae). Ночівля на якорі в дикій мальовничій бухті Сарсала (Sarsala Köyü).

День третій, понеділок. Огляд напівзатоплених руїн так званих Лазень Клеопатри (Hamam Köyü) неподалік, перехід через затоку Фетхіє (Fethiye). Прогулянка островом Караджаорен (Karacaören) з руїнами середньовічної фортеці. Вечеря та стоянка на ніч в рибальському ресторані Караджаорен неподалік.

День четвертий, вівторок. Огляд острова Гемілер (Gemiler), він же острів святого Миколая, з залишками середньовічного монастиря. Прогулянка на Олюденіз (Ölüdeniz) – турецьке мертве море. Ночівля на якорі в затишному місці неподалік.

День п’ятий, середа. Долина Метеликів (Butterfly Valley). Прогулянка в ефектний каньон з водоспадами. Повернення в затоку Скопеа через затоку Фетхіє. Стоянка та вечеря в рибальському ресторані Гьобюн (Göbün).

День шостий, четвер. Огляд лікійських гробниць в бухті Бедрі Рахмі (Bedri Rahmi). Прибережний перехід до гирла річки Дальян (Dalyan). Ночівля на якорі.

День сьомий, п’ятниця. Екскурсія човном по заплаві річки Дальян до руїн та некрополю античного міста Каунос (Caunos) та місць мешкання велетенських черепах каретта-каретта. Повернення до Мармарису. Здача човна. Можлива вечеря в ресторані марини та ночівля на борту з п’ятниці на суботу (треба звільнити яхту до 9 ранку суботи).2. Тур «Лікія» (довгий)День перший, субота. Вихід в море після обід. Мармариська затока. Ночівля в дикій бухті на якорі.

День другий, неділя. Перехід до затоки Скопеа (Skopea). Якщо вистачає часу – проміжна зупинка в бухті Ага Лімани (AĞA LİMANI) та прогулянка на руїни античного міста Ліде (Lydae). Вечеря в рибальському ресторані Гьобюн (Göbün). Нічний перехід до бухти Фирназ (Fırnaz Köyü) неподалік Калкану (Kalkan).

День третій, понеділок. Перехід до затоки Кекова (Kekova) між мальовничими островами між турецьким берегом та грецьким островом Megisti (Kastellorizo). Стоянка та вечеря в рибальському ресторані. Прогулянка рибальським селом Калекьой (Kaleköy) та залишками античного міста Сімена (Simena), які співіснують в тісному симбіозі. Огляд фортеці та лікійського некрополю. Сімена – безперечно найунікільніше місце на турецькому узбережжі, що не залишає байдужим нікого.

День четвертий, вівторок. Вихід з затоки Кекова вздовж затопленого міста. Якщо пощастить з погодою – побачимо руїни, що розташовані на глибині 10-15 м. Нажаль пірнати тут суворо заборонено. Повертаємося крізь архіпелаг островів. Ночівля на якорі навпроти величезного 12 кілометрового піщаного пляжу Патара (Patara).

День п’ятий, середа. Прогулянка до руїн античного міста Патара, що ховаються в ефектних величезних дюнах. Долина Метеликів (Butterfly Valley). Прогулянка в ефектний каньон з водоспадами. Прогулянка островом Караджаьорен (Karacaören) з руїнами середньовічної фортеці. Вечеря та стоянка на ніч в рибальському ресторані Караджаьорен неподалік.

День шостий, четвер. Перехід в затоку Скопеа (Skopea) через затоку Фетхіє (Fethiye). Огляд лікійських гробниць в бухті Бедрі Рахмі (Bedri Rahmi). Огляд напівзатоплених руїн так званих Лазень Клеопатри (Hamam Köyü). Нічний перехід до гирла річки Дальян (Dalyan).

День сьомий, п’ятниця. Екскурсія човном по заплаві річки Дальян до руїн та некрополю античного міста Каунос (Caunos) та місць мешкання велетенських черепах каретта-каретта. Повернення до Мармарису. Здача човна. Можлива вечеря в ресторані марини та ночівля на борту з п’ятниці на суботу (треба звільнити яхту до 9 ранку суботи).3. Тур «Карія»День перший, субота. Вихід в море після обід. Мармариська затока. Ночівля в бухті Чіфтлік (Çiftlik) біля причалу рибальського ресторану. Вечеря в ресторані.

День другий, неділя. Обхід півострова Бозбурун. Прогулянка між численими островами в затоках Єсілова (Yeşilova) та Сьоют (Söğüt). Огляд середньовічного форту на острові Кизелі (Kızeli Ada). Ночівля на якорі під островом Кизил (Kızıl Ada)

День третій, понеділок. Перехід до бухти античного міста Кнідос (Knidos). Вечеря в рибальському ресторані. Ночівля біля причалу ресторана.

День четвертий, вівторок. Прогулянка Кнідосом який, безперечно, є перлиною регіону. Крім величних руїн місце цікаве тим, що саме тут, на мисі Текірбурну, зустрічаються Середземне та Егейське моря. Південна бухта Кнідосу належить до першого, а північна — до другого. При цьому між ними по землі кілька десятків метрів. Перехід до бухти Дірсек (Dirsek Bükü). Вечеря в ресторані. Ночівля на якорі в бухті.

День п’ятий, середа. Прогулянка між островами затоки Хісарьоню (Hisarönü Körfezi). Огляд візантійської церкви на острові Камерійє (Kameriye Adası). Ночівля на якорній стоянці в бухті Бенчик (Bençik Köyü).

День шостий, четвер. Прогулянка національним парком Бенчик. Перехід затоками Хісарьоню (Hisarönü Körfezi), Єсілова (Yeşilova) та Сьоют (Söğüt). Огляд античної фортеці Лоріма (Loryma) неподалік Бозуккале. Ночівля на якорі в бухті Серче (Serçe Limanı).

День сьомий, п’ятниця. Огляд руїн візантійської церкви в бухті Гебексе (Gebekse Köyü). Прогулянка античним містом Амос (Amos). Повернення до Мармарису. Здача човна. Можлива вечеря в ресторані марини та ночівля на борту з п’ятниці на суботу (треба звільнити яхту до 9 ранку суботи).


Вищенаведені маршрути — це ідеальна схема. Погода вносить свої непередбачувані заздалегідь корективи в плани, тому кожна подорож стає унікальною і не схожою на інші. Кожного ранку капітан, виходячи з прогнозу погоди, міркувань безпеки та знання місцевості, пропонує кілька варіантів денного маршруту. Який саме обрати — залежить лише від вас.

Немає коментарів:

Дописати коментар