Туреччина 2021: особливості в'їзду та перебування

До 15.04.2021 Туреччина продовжила вимогу ПЛР-тесту для в’їзду 

Влада Туреччини продовжила обов’язкову вимогу надання негативного результату ПЛР-тесту для перетину кордону країни до 26 травня 15 квітня! Відповідну інформацію розміщено сторінці Посольства Республіки Туреччина в Україні, а також у повідомленні авіаперсоналу NOTAM A1101/21.

З 15.03.21 необхідно заповнення форми на сайті МОЗ Туреччини 

Починаючи з 15.03.21 змінюються правила в'їзду до Туреччини.

Міністерство охорони здоров'я країни скасовує вимогу щодо заповнення паперової анкети COVID на всіх рейсах до Туреччини (крім транзитних, на яких зберігається вимога щодо заповнення анкети на борту літака).

Замість цього з 15.03.21 необхідно буде для громадян всіх країн (Туреччини в тому числі):

• заповнити форму за посиланням
https://register.health.gov.tr/# в останні 72 години до прильоту до Туреччини;

• роздрукувати заповнену анкету або завантажити на пристрій (смартфон, планшет і тд.);

• пред'явити роздруковану анкету або завантажену анкету на мобільному пристрої співробітнику авіакомпанії в аеропорту вильоту.

Авіакомпанія має право не посадити туриста на рейс без анкети.


Анкета доступна російською, англійською, турецькою, німецькою, іспанською та арабською мовами.

Туристам необхідно буде вказати свої паспортні дані, номер мобільного телефону, адресу електронної пошти, назву авіакомпанії, дату вильоту, номер рейсу і адресу перебування в Туреччині.

Після цього система створить HES-код. З його допомогою влада хоче відстежувати можливі контакти туристів c хворими коронавірусом і зв'язуватися з ними в разі встановлення таких випадків. Подібні HES-коди півроку тому стали обов'язковими для жителів Туреччини. Тепер же їх почали надавати й іноземним туристам.

Заповнювати нову електронну форму потрібно лише тим мандрівникам, які прямують до Туреччини. Пасажирів, які летять з пересадкою в турецьких аеропортах в треті країни, а також дітей до 5 років включно звільнили від нового вимоги.

До кінця травня всі наступні до Туреччини туристи повинні пройти ПЛР-тест перед вильотом. Також необхідно оформити медичну страховку, яка покриває в тому числі лікування від COVID-19.